MANIFESTACIJE

Održavamo sljedeće manifestacije:        1.)            " M A S K E N B A L "

2.)            " DJED   MRAZ   U   PRIKUPLJU "

3.)            " KESTENIJADA U BOSILJEVSKOM KRAJU "

1.)                         " M A S K E N B A L       2014"

Športsko drušvo KUPA je u suorganizaciji sa DVD-om PRIKUPLJE obnovilo stari običaj našeg Prikupskog kraja.

Sve je počelo vožnjom Kurenta po selima a završilo maskenbalom. Uz ludu zabavu sa ŠTEF BENDOM nagradili smo najbolje maske, a to su bili NAŠA SEKSI KLINIKA iz Tuškana, ŠVEĐANKA, ŠTRUNFOVI i AFRIČKA ŠLJIVA.

Organizirali smo i dječji maskenbal:

2.)                         " DJED   MRAZ   U   PRIKUPLJU "

Svake godine organiziramo posjet i darivanje Djeda Mraza našoj djeci čiji su roditelji porijeklom iz Prikuplja. Prije darivanja, djeca nas uveseljavaju svojim raznih nastupima.

slike 2012

slike 2011

slike 2010

slike 2009

slike 2008

3.)                 " KESTENIJADA U BOSILJEVSKOM KRAJU "

Općina BOSILJEVO u suradnji sa svim udrugama koje djeluju na području općine, organizira: "KESTENIJADU  U  BOSILJEVSKOM  KRAJU”, na igralištu u Bosiljevu.  Na ovoj odlično  posječenoj manifestaciji,  udruge posjetiteljima predstavljaju svoje radove i dijele domače proizvode te pečeni kesten. Za zabavni dio programa brinu se domača  kulturno umjetnička društva i njihovi prijateljski - KUD.-ovi  iz  susjednih krajeva.
I mi svake godine sudjelujemo na ovoj manifestaciji u suradnji sa mjesnim odborom "Prikuplje" i "Vatrogasnim društvom Prikuplje", dijelimo domaće slastice, pića, pečemo kesten, te  promovirali  Prikupski kraj.
Općina Bosiljevo ovim putem promovirala svoj turistički brand:
“BOSILJEVO - RODNI KRAJ  FRANA KRSTE FRANKOPANA  I  KATARINE ZRINSKE”

slike 2013

slike 2011